Biznes

Zakładasz właśnie sklep online? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Założenie sklepu online

Wiele osób chce założyć sklep internetowy, ale nie wie, o co musi zadbać przed stworzeniem swojego miejsca sprzedażowego w internecie. Jeśli chcesz swój sklep prowadzić dobrze, musisz się jak najlepiej do tego przygotować. O czym musisz pamiętać przed rozpoczęciem działalności sprzedażowej?

Wybierz platformę, na której będziesz tworzyć swój sklep

Sklep internetowy musi być osadzony na odpowiedniej platformie. To na niej będą znajdować się Twoje produkty, ich zdjęcia oraz opisy, a także opinie klientów. Oprócz tego na stronie musi znaleźć się regulamin, polityka prywatności oraz różne formy płatności. W dzisiejszych czasach niewielu klientów korzysta z tradycyjnego przelewu. Dlatego też podczas wybierania platformy sprawdź, czy będzie ona obsługiwała różne szybkie płatności, które pozytywnie wpłyną na Twoją sprzedaż. Im więcej opcji do wyboru dla klienta, tym lepiej.

Dodatkowo podczas wybierania platformy dla swojego sklepu sprawdź, czy możesz ingerować w wygląd strony internetowej. Prześledź dostępne projekty. Czy wszystko jest czytelne? Czy poruszanie się po stronie jest intuicyjne? Pamiętaj o tym, że kwestie estetyczne oraz użytkowość strony są równie ważne, a nawet ważniejsze niż Twoje produkty. Jeśli sklep będzie wyglądał kiepsko i mało profesjonalnie, nie zdobędzie zaufania klientów, a to wpłynie na niską sprzedaż. W takiej sytuacji nawet najlepsze produkty nie wygenerują takiego przychodu, jakiego oczekujesz.

Zadbaj o odpowiedni dobór asortymentu

Jeśli chcesz sprzedawać produkty fizyczne, zadbaj o ich jakość. Mało kto kupuje teraz wątpliwej jakości towary. Ludzie wolą wybierać produkty, które będą dobrze spełniać swoje funkcje i posłużą im najdłużej oraz najlepiej, jak to tylko możliwe. Zadbaj także o spójność Twoich produktów z wyglądem strony. Jeśli chcesz sprzedawać produkty premium, również Twoja strona powinna reprezentować taki poziom. W przypadku np. naturalnych kosmetyków w designie strony zadbaj o motywy roślinne, a w przypadku produktów dla dzieci – o wyraziste kolory i dziecięce akcenty. Twój asortyment powinien być zgodny z wartościami firmy. Oznacza to, że jeśli chcesz np. sprzedawać ekologiczne produkty, nie możesz oferować ludziom towarów pochodzących z niepewnych źródeł oraz azjatyckich krajów produkcji.

Zastanów się, jak zapakujesz zamówienia

Ważnym aspektem sprzedaży internetowej jest pakowanie zamówień do wysyłki. Opakowania powinny być wytrzymałe, estetyczne oraz dopasowane do rozmiaru paczki. Nic tak nie denerwuje klientów, jak ogromne kartony, w których większość zawartości stanowi wypełnienie. Wybierz więc pudełka kartonowe (szeroki wybór w hurtowni mandras.pl/pudelka-kartonowe-i-tuby-c-25.html ), które będą pasować do większości Twoich produktów. Oprócz tego możesz zadbać o taśmę z nazwą lub logo firmy do oklejenia pudełka.

pakowanie paczek w e-sklepie

Jeśli chodzi o wypełnienie paczki, ono także powinno być spójne z wartościami firmy. I znów, w przypadku produktów naturalnych czy ekologicznych, folia bąbelkowa nie będzie dobrym wyborem. Warto wtedy zadbać o papierowe wypełnienie. Jeśli Twoje produkty są wysokopółkowe – paczka powinna prezentować się jak najlepiej. Może być to pudełko kartonowe, do którego włożyć zapakowany w bibułkę produkt i przewiążesz wstążką. Do przesyłki możesz dodawać także ulotki oraz podziękowania za dokonanie zakupów. 

Zadbaj o treści w swoim sklepie internetowym

Podczas zakładania sklepu internetowego, warto umieścić na stronie informacje o firmie, produktach które można w niej znaleźć oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (np. o formy dostawy, terminy realizacji, dostępne formy płatności). Pamiętaj także, że żaden produkt się nie sprzeda, jeśli nie zostanie dobrze opisany. Musisz zadbać o opis, który będzie zawierał wszystkie istotne cechy produktu, właściwości, funkcje oraz parametry. Dzięki temu klient nie kupi „kota w worku” i będzie zadowolony z przesyłki. Zyskasz pozytywną opinię i kolejnych klientów. 

Prowadzenie sklepu internetowego nie jest łatwe, ale jeśli dobrze się do tego przygotujesz, będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Pamiętaj, że dobrze stworzony sklep zachęca klientów do zakupów.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *