Biznes

Jak dostać dofinansowanie z unii na otwarcie firmy?

otwieranie firmy a dofinansowanie

Wiele osób marzy o otworzeniu własnego biznesu. Marzenia te jednak często są ograniczone poprzez brak finansów. Na szczęście, Unia Europejska pomaga takim osobom poprzez różnego rodzaju dotacji.

Dotacje unijne dla firm są popularną metodą rozwoju gospodarki w danym kraju. Również w Polsce, dzięki czemu na rynku pojawiło się wiele nowych przedsiębiorstw, dzięki którym zwiększa się konkurencja, a co za tym idzie – klienci mają lepszej jakości usługi czy towary w przystępnych cenach.

Dofinansowania unijne dla nowo powstających firm 

Aby zdobyć dofinansowania unijne dla firm nowo powstających, należy przede wszystkim posiadać status bezrobotnego. Warunek ten jest logiczny – dotacja ma aktywizować te osoby, a nie osoby już działające na rynku. Drugim istotnym elementem jest pomysł na biznes oraz odpowiednio przygotowany biznesplan.

Każda osoba, chcąca otworzyć działalność gospodarczą, musi udać się z wnioskiem i biznesplanem do jego urzędu pracy. Dotacje przyznawane są na podstawie uzyskanych punktów. Im lepszy pomysł na biznes i im lepiej przygotowany biznes plan, tym więcej punktów można otrzymać.

Dobry biznes plan – konieczny przy składaniu wniosku o dofinansowanie

biznes plan

Dobry biznes plan powinien zawierać najważniejsze punkty dla nowo powstającego biznesu. Powinien określać, jakie usługi/towary chcemy oferować, określić grupę docelową lub region działania. W biznesplanie powinna znajdować się rozpiska dotycząca miejsca świadczenia usług, kosztorys przygotowania pomieszczenia, niezbędne urządzenia i sprzęt do świadczenia usług, a także przede wszystkim zakładane wyniki finansowe. Wyniki finansowe powinny być rozsądne. Odpowiednie przygotowanie się do potencjalnych zarobków i określenie ile możemy zarobić z pewnością może przynieść pożądaną dotację.

Należy pamiętać, że w przypadku pozytywnego przejścia przez urzędniczą maszynę, otrzymane pieniądze należy przeznaczyć wyłącznie na rozwój przedsiębiorstwa. W przypadku, gdy biznes jednak się nie uda – pieniądze podlegają zwrotowi.

Dofinansowanie dla firm jednoosobowych to popularna forma pozwalająca na rozpoczęcie działalności. Odpowiedni pomysł i biznesplan pozwolą na jej otrzymanie. Należy jednak pamiętać, aby pieniądze przeznaczać wyłącznie na jej rozwój.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *