Technologia

Systemowe wycieraczki — czym się charakteryzują?

wycieraczka systemowa aluminiowa

Wycieraczki systemowe to znane i cenione rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Produkt ten spełnia różne funkcje, które w codziennym użytkowaniu są niezbędne do zachowania estetyki, bezpieczeństwa i czystości w danym budynku, ale także w jego otoczeniu. Czym wyróżniają się nowoczesne systemowe wycieraczki i jakie mają zalety?

Wycieraczki systemowe- czym się wyróżniają?

Modele te wykonane są z aluminium, a swoim wyglądem przypominają kratki, między którymi znajdują się wolne przestrzenie. Znajdują one zastosowanie nie tylko w obiektach publicznych, firmach, ale też w prywatnych domach. Produkty te wyróżniają się przede wszystkim wysoką trwałością, przez co nie szkodzą im nawet bardzo niekorzystne warunki pogodowe czy też intensywne użytkowanie. Ich wymiar zależy od preferencji klienta, aczkolwiek często dostępne są one w dużych rozmiarach o wiele większych niż w przypadku tradycyjnych wycieraczek. Nowoczesne systemowe wycieraczki skutecznie zbierają wszelkie zabrudzenia z butów, dzięki czemu pozwalają na łatwiejsze zachowanie czystości w danym obiekcie. Oprócz tego gwarantują wyższe bezpieczeństwo pracownikom, gdyż chronią przed możliwym poślizgnięciem się. 

Wycieraczki systemowe- budowa

Ten model wycieraczek ma otwartą konstrukcję, a więc jego pojemność na zabrudzenia jest wyższa. Produkty te są też zwijalne, co pomaga w bezproblemowym sprzątaniu budynku. Wycieraczki systemowe składają się z aluminiowych profili nośnych wraz ze specjalnymi łącznikami wykonanymi z PCV albo linek stalowych znajdujących się w gumowej osłonie. Ich elementami czyszczącymi mogą być: szczotki, guma, wkład tekstylny. Dobór zastosowanego materiału powinien być dostosowany do sposobu przeznaczenia wycieraczek, jak i własnych wymagań. Specyficzna budowa wycieraczek umożliwia im na zbieranie dużej ilości zabrudzeń, co jest ważne zwłaszcza w obiektach przemysłowych. Produkty te można zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu da dopasować je do aranżacji panującej w danej przestrzeni. Warto też podkreślić to, że można w sposób dowolny zestawiać wkładki czyszczące. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą wkład szczotkowy z tekstylnym i w ten sposób stworzyć bardziej uniwersalne rozwiązanie.

Jakie są rodzaje wycieraczek systemowych?

Chętnie wybieranym rodzajem tych produktów są zwłaszcza wycieraczki w profilach aluminiowych. Ponadto można dokonać ich podziału na modele:

  • zewnętrzne- jak sama nazwa mówi znajdują zastosowanie na zewnątrz budynków i służą do zbierania zanieczyszczeń z butów osób wchodzących do obiektu,
  • wewnętrzne- pomagają w zachowaniu czystości pomieszczeń wewnętrznych, jak i podnoszą bezpieczeństwo pracowników i pozostałych osób znajdujących się w środku.

Jak już wcześniej wspomniano, systemowe wycieraczki można też podzielić biorąc pod uwagę rodzaj zastosowanego w nich wkładu:

  • wkład gumowy- doskonale eliminuje większe zanieczyszczenia z obuwia jak na przykład błoto czy śnieg,
  • wkład filcowy- służy głównie do odprowadzania wilgoci z podeszwy obuwia, a także zmniejsza znacząco ryzyko poślizgnięcia się,
  • wkład szczotkowy- to produkt antypoślizgowy, który też sprawdza się do oczyszczania obuwia z wszelkiego typu zanieczyszczeń.

Źródło: www.techem-wycieraczki.com.pl/sklep/Wycieraczki-aluminiowe-21/

Co ważne, ten rodzaj wycieraczek może posiadać nie tylko jeden, ale także kilka różnych wkładów. Ze względu na to, produkty te zyskują na funkcjonalności.

Jakie są najważniejsze zalety wycieraczek systemowych?

Modele te dają przede wszystkim możliwość stworzenia produktu o odpowiednim dla danego obiektu rozmiarze. Wycieraczki systemowe mogą więc być perfekcyjnie dobrane pod charakterystykę danej działalności i wymagania techniczne budynku. Mogą mieć one nie tylko kształt prostokąta, ale także koła czy trapezu. To rozwiązanie skuteczne i uniwersalne pojawiające się nie tylko w placówkach publicznych i firmach, ale także w domach i mieszkaniach. Sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Warto też podkreślić, że są odporne na działanie temperatur, a przy tym nie sprawiają trudności w czyszczeniu. Ponadto systemowe wycieraczki:

  • pozwalają na zachowanie estetycznego wyglądu wnętrza,
  • dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynku,
  • są funkcjonalną wizytówką każdego przedsiębiorstwa, placówki czy domu,
  • gwarantują dłuższą żywotność podłóg,
  • są wygodne w użytkowaniu.

Wycieraczki systemowe to propozycja o wszechstronnym zastosowaniu, która w każdych warunkach doskonale pełni swoje zadanie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *