Finanse

Ile kosztuje lot biznes klasą?

lot lotniczy

Dla niektórych osób lot w klasie biznes linii lotniczych jest oznaką odniesionego sukcesu i luksusu. Warto wiedzieć ile kosztuje lot biznes klasą.

Co oferuje lot biznes klasa?

Najczęściej wybieraną klasą lotu jest klasa ekonomiczna. Jest to jednak z najbardziej podstawowych taryf. Zazwyczaj oznacza mniej miejsca na nogi, brak dodatków takich jak posiłki, niższy komfort podróży. Zdecydowanie wyżej jest klasa biznes, w której występuje wiele wygód.

Jednym z przywilejów wyższych klas są wygodniejsze fotele. Różnicą pomiędzy fotelem klasy ekonomicznej a klasy biznes jest rozmiar i rzadsze rozmieszczenie. Wiąże się to z większą przestrzenią na nogi. Najnowsze fotele zainstalowane przez Air France w klasie biznes Boeingów 777 automatycznie rozkładają się aż do pozycji leżącej.

Dodatkowe wyposażenie samolotu

Dodatkowo pasażerowie otrzymują dużą kołdrę oraz puchową poduszkę przez co mogą odczuwać komfort porównywalny ze spaniem w hotelu. Pasażerowie klasy biznes mają możliwość odseparowania się od innych współpasażerów poprzez dostępne zasłony i półki. Dzięki temu można zachować prywatność.

Biznes klasa LOT-u pozwala, aby każdy fotel posiadał własne oświetlenie, gniazdko, gniazdo USB, zasłonkę i słuchawki z redukcją szumów. Lufthansa z kolei przyciąga klientów fotelami rozkładanymi do postaci dwumetrowych łóżek. Najnowsze fotele zainstalowane przez Air France w klasie biznes Boeingów 777 automatycznie rozkładają się aż do pozycji leżącej.

Biznes klasa wiąże się z komfortem, ale też cena lotu jest znacznie wyższa niż w przypadku klasy ekonomicznej. Przykładowe ceny wyglądają następująco:

Warszawa-Londyn z British Airways
Data: 3 października 2016

Klasa ekonomiczna: 355 zł
Klasa Biznes: 1641 zł

Warszawa-Nowy Jork z LOT-em
Data: 12 stycznia 2017

Klasa ekonomiczna: 2242 zł
Klasa Biznes: 7157 zł

Jak widać ceny biznes klasy nie są niskie, ale czasami warto zapłacić więcej za komfortowe warunki i przybyć na negocjacje lub spotkanie biznesowe wypoczętym i zrelaksowanym. Przecież najważniejszy jest biznes i koszty się nie liczą.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *