Praca

Firmowa siłownia dla pracowników. Organizacja i wyposażenie

firmowa siłownia

Praca w biurze wiąże się nie tylko z dużym obciążeniem psychicznym, dla także fizycznym zmęczeniem, na które często uskarżają się pracownicy biurowi. Przedsiębiorca, który pragnie zapewnić swoim podwładnym jak najlepsze warunki pracy oraz jednocześnie zadbać o ich zdrowie i dobrą kondycję powinien rozważyć założenie firmowej siłowni. Jak zorganizować miejsce do ćwiczeń w firmie i jaki sprzęt wybrać do siłowni?

Firmowa siłownia – dlaczego warto ją zorganizować?

Praca biurowa tylko pozornie jest lekka i mało obciążająca fizycznie. Wielogodzinne siedzenie za biurkiem, wpatrywanie się w ekran komputera oraz stresujące zadania nie wpływają bowiem pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie pracowników. W efekcie, długotrwałe obciążenie organizmu skutkuje obniżeniem koncentracji i wydajności pracowników, co negatywnie wpływa na jakość ich pracy oraz z czasem może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami dla firmy.

Aby tego uniknąć warto zastanowić się, jak wspomóc pracowników w wykonywaniu ich obowiązków zawodowych. Doskonałym pomysłem jest przeznaczenie jednego pomieszczenia w biurze na siłownię oraz stworzenie miejsca, w którym podwładni będą mogli odpocząć po pracy, odprężyć się oraz odstresować. Firmowa siłownia będzie sprzyjała także zachowaniu pozytywnej atmosfery w pracy oraz integrowała ze sobą pracowników. Zadowolony pracownik, który czuje się otoczony troską będzie także bardziej zmotywowany do wypełniania swoich obowiązków, co wprost przełoży się na sukcesy firmy.

Organizacja firmowej siłowni – sprzęt i akcesoria, które powinny w niej zagościć

Planując otwarcie firmowej siłowni dla pracowników, w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednie pomieszczenie, przystosować je do ćwiczeń oraz zakupić sprzęt, który ułatwi dbanie o kondycję oraz sylwetkę. Siłownia wcale nie musi być duża, powinna jednak zapewniać odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, aby swobodnie mogło w niej jednocześnie ćwiczyć kilka osób. Jeśli fundusze na to pozwalają, warto na jednej ścianie zainstalować duże lustra, które pomogą gościom siłowni w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń oraz wizualnie rozjaśnią i powiększą pomieszczenie.

W firmowej siłowni nie może także zabraknąć podstawowego sprzętu oraz akcesoriów do ćwiczeń. Koniecznie powinna się w niej znaleźć ławeczka do ćwiczeń, najlepiej w liczbie kilku egzemplarzy, na której goście siłowni będą mogli wykonywać ćwiczenia z obciążeniem, brzuszki oraz inne rodzaje aktywności. Ławeczka do ćwiczeń powinna być wykonana z dobrej jakości, solidnych materiałów, aby posłużyła na długie lata. Firmową siłownię warto wyposażyć także w rowerki stacjonarne oraz orbitrek magnetyczny. Chętnie skorzystają z nich zwłaszcza kobiety, które dbają o swoją formę oraz ładną sylwetkę.

Profesjonalna ławeczka do ćwiczeń, orbitrek oraz rowerek stacjonarny to jeszcze nie wszystko. Oprócz nich firmową siłownię warto wyposażyć także w bieżnię, ciężarki oraz drążki do rozciągania i gimnastyki. Bardzo przydatne okażą się także maty, na których pracownicy będą mogli wykonywać brzuszki, pompki lub ćwiczyć jogę. Do ich dyspozycji warto oddać także piłki lekarskie oraz inne drobne akcesoria do ćwiczeń, które urozmaicą i umilą pobyt na firmowej siłowni.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *