Biznes

Zanim założysz sklep internetowy… – poradnik

założenie sklepu internetowego

E-commerce znany był już na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Brytyjski przedsiębiorca Michael Aldrich wynalazł wówczas internetowy system umożliwiający realizację transakcji między konsumentem a konkretną firmą.

Moda na e-handel rozwinęła się jednak pod koniec XX wieku, kiedy rząd USA zniósł oficjalny zakaz wykorzystywania wirtualnych platform. Przed założeniem internetowego sklepu należy jednak przeprowadzić kilka operacji, które zapewnią mu prawidłowe funkcjonowanie oraz możliwość efektywnego rozwoju.

Formy finalizacji transakcji

Gotowe moduły płatności do sklepów internetowych umożliwiają przepływ środków finansowych między nabywcą towaru a właścicielem e-biznesu. Udostępniane platformy nie wymagają dodatkowych operacji integratorskich oraz udoskonaleń z sektora IT. Systemy można także zainstalować w sklepach, działających w ramach frameworków e-commerce, wśród których warto wskazać np. PrestaShop. Szczegółowe informacje na temat modułów znaleźć można na stronie internetowej przelewy24.pl.

Regulamin witryny internetowej

Przed uruchomieniem e-sklepu warto zadbać o przepisy normujące zasady postępowania w obrębie witryny. Prawa konsumenckie regulowane są przez ustawę z 30 maja 2014 roku. Ustalenia powinny być dostępne dla klientów odwiedzających stronę sklepu internetowego. Jeśli w regulaminie znajdują się uchybienia, wówczas mogą one zostać zgłoszone do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zapisy warto zatem konsultować z prawnikami, wyspecjalizowanymi w tworzeniu tego typu dokumentów.

Działania w obrębie sektora e-commerce powinny być odpowiednio zaplanowane. Skuteczna strategia promocyjna może w znaczący sposób wpłynąć na osiągane przez firmę efekty sprzedażowe. Warto zatem pomyśleć o współpracy z influencerami lub skorzystaniu z usług profesjonalistów z dziedziny marketingu online. Dogodny system płatności to duże ułatwienie dla konsumentów, jak i właściciela sklepu. Należy jednak pamiętać, by środki finansowe klientów były odpowiednio zabezpieczone.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *