BiznesPraca

Angielski w biznesie – jak nabyć te kluczowe umiejętności?

nauka angielskiego biznesowego

Angielski jest językiem urzędowym w ponad 56 krajach na całym świecie. Odgrywa również niesamowicie ważną rolę w biznesie. Angielski biznesowy zawiera wiele ogólnych terminów. Bez względu na to, w jakiej branży lub sektorze pracujesz, postaraj się jak najlepiej go opanować.

Co wyróżnia język angielski biznesowy?

Nie tyle polega na nauce “mówienia w nowym języku”, co na nauce używania angielskiego w praktycznym kontekście biznesowym i zawodowym. Obejmuje wiele umiejętności, których wymaga się od rodzimych użytkowników języka, na przykład prowadzenie prezentacji, czy pisanie listów i dokumentów aplikacyjnych. 

Kursy angielskiego biznesowego są specjalnie zaprojektowane dla określonych grup zawodowych, np. prawników, lekarzy, bankierów, marketingowców, czy inżynierów. Doskonalą ich umiejętności językowe i komunikacyjne. Wykorzystują techniki szkolenia z zarządzania. Program obejmuje symulację sytuacyjną, studia przypadków, budowanie zespołu, rozwiązywanie problemów, coaching i mentoring. Większość materiałów szkoleniowych jest bardzo trafna i autentyczna, ponieważ została zaprojektowana z myślą o kliencie lub branży.

Jaka jest różnica między ogólnym angielskim a biznesowym?

Rzeczywiście, istnieje kilka różnic między kursami języka angielskiego ogólnego a kursami biznesowymi pod względem wymagań dotyczących poziomu, treści i sposobu użytkowania.

Ogólne zajęcia są dostępny na wszystkich poziomach, od A1 do C2. Z kolei na angielski biznesowy mogą uczęszczać osoby znające język przynajmniej na poziomie B1 +. 

Kursy biznesowe koncentrują się na biznesie, miejscu pracy i karierze. Niektóre zajęcia poświęcone są negocjacjom, rozmowie przez telefon, czy dyskusji podczas spotkania. Z kolei angielski ogólny skupia się na sytuacjach z życia codziennego. Nie ma tutaj nacisku na jeden określony obszar.

Oba kursy koncentrują się na komunikacji. Poprawią Twoje umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania. Pozwalają też przyswoić zasady gramatyki. Jeśli potrzebujesz angielskiego do rozwoju kariery zawodowy, wybierz kurs biznesowy. 

Dlaczego warto uczyć się angielskiego biznesowego?

Angielski biznesowy jest związany z międzynarodowym handlem, finansami i przemysłem. Jeśli chcesz dołączyć, komunikować się i konkurować na globalnym rynku, musisz się go nauczyć. Obejmuje słownictwo zorientowane na biznes i szereg umiejętności, takie jak pisanie listów, prowadzenie prezentacji, negocjację, zwykłą krótką rozmowę. 

Jeśli zawsze marzyłeś o pracy w międzynarodowej firmie lub podróżowaniu po całym świecie w interesach, koniecznie ucz się angielskiego. Na pewno nie chcesz znaleźć się w sytuacji, w której przebywasz za granicą i nikt nie rozumie, co do niego mówisz. 

Aby poprawić swój angielski dla biznesu, możesz zapisać się na kurs online lub offline. Wybierz taki, który obejmuje zagadnienia związane z biznesem, przedsiębiorczością i rozwojem zawodowym. Możesz uzupełnić wiedzę zdobytą na kursie, szukając przydatnych słówek, grając w gry biznesowe, słuchając podcastów lub audiobooków. Oglądaj filmy w Internecie i rób ćwiczenia online. Jeśli lubisz się uczyć, przygotuj plan i trzymaj się go. 

Jeśli wolisz konwersacje na żywo (zamiast online) – wybierz oddział w swojej okolicy. Najczęściej poszukiwany jest:

W przypadku wyboru konwersacji zdalnej, to dobrym rozwiązaniem jest native speaker online .

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *