Marketing

Darmowe zdjęcia na stronę internetową – to możliwe!

darmowe zdjęcia na stronę

Projektowanie sklepu internetowego, bloga czy innych podobnych witryn wiąże się często z wydatkiem, który bardzo nieliczni biorą pod uwagę, a bywa równy na przykład opłacie za domenę. Mowa tutaj oczywiście o zdjęciach. Jeszcze kilka lat temu wrzucenie na stronę zdjęcia nieautoryzowanego mogło niemal każdemu ujść na sucho, dzisiaj nie jest tak kolorowo. Pal licho, jeśli nas po prostu stać i koszt stu złotych miesięcznie za dziesięć profesjonalnych zdjęć nie jest jakkolwiek niepokojący dla portfela. Jeśli jednak dopiero startujemy z internetową działalnością, to szybko zrozumiemy, że do tego biznesu trzeba na początku tylko dokładać i każda zaoszczędzona stówa jest na wagę złota. Tak się szczęśliwie składa, że istnieje sposób na takie zaoszczędzenie.

Darmowy bank zdjęć to serwis, który udostępnia w pełni darmowe zdjęcia komercyjne. Podkreślić należy tu słowo komercyjne – możemy je zatem dowolnie wykorzystywać, nawet w naszej działalności publicznej, choć oczywiście regulamin z prostych względów wiąże nam ręce jeśli chcemy promować treści nienawistne. Darmowe zdjęcia na stronę internetową nie są zatem w dzisiejszych czasach czymś egzotycznym i niespotykanym, bo to często spotykany standard. Serwisy tego typu utrzymują się najczęściej dzięki zyskowi z reklam, a osobą wrzucającą zdjęcia jest najczęściej sam administrator lub młodzi twórcy, którzy z desperacją walczą o to, by móc pochwalić się swoim zdjęciem, które ktoś wykorzystał do promowania swojego wizerunku i tym samym również ich.

Darmowe banki zdjęć w internecie

Stron jest stosunkowo dużo i wszystkie są równie dobre, więc nielogicznym byłoby faworyzowanie którychkolwiek z nich. Jedyną ważną uwagą jest ciągłe zwracanie uwagi na to, do jakiego typu działalności możemy wykorzystywać zdjęcia – jeśli są przeznaczone na użytek komercyjny (Creative-Commons-licensed), możemy ich użyć w każdej sytuacji, jeśli na użytek niekomercyjny – tylko do prywatnych projektów, z których nie będziemy czerpać zysku.

Podsumowując krótko, serwisy mające w swojej ofercie darmowe zdjęcia komercyjne jak najbardziej istnieją i mają się dobrze. Brak opłat wcale nie jest związany z niższą jakością – dba się na nich o pewne standardy, by wyróżnić się spośród tłumnej konkurencji.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *