Biznes

Jak dokonać cesji leasingu samochodu – mini poradnik

cesja leasingu auta

Cesja leasingu samochodu czasami jest wykonywana, aby wszystko było zgodne z prawem i zasadami poszczególnych ustaw, należy daną cesję wykonać bardzo dokładnie i zgodnie z wszelkimi obowiązującymi zasadami.

DLACZEGO DOKONUJE SIĘ CESJI LEASINGU SAMOCHODU?

Biorąc dany samochód w leasing liczymy się z faktem, że będziemy go spłacać do końca danej umowy. Jednak z czasem życie weryfikuje te nasze zamierzenia. Oznacza to, że może nam się samochód znudził, chcemy wziąć w leasing inny pojazd, może inny model będzie dla nas bardziej przydatny lub po prostu nie poszedł nam interes w naszej firmie.

Oczywiście w każdej chwili możemy zakończyć umowę leasingową, jednak wtedy zakończy się ona ze stratą dla nas. Cesja leasingu samochodu to nic innego jak przekazanie go, umową, na inną firmę i otrzymanie określonego odstępnego.

JAK ZNALEŹĆ KLIENTA NA PRZEJĘCIE LEASINGU SAMOCHODOWEGO?

Wszystko zależy od danej sytuacji, bowiem nie zawsze łatwo można znaleźć klienta na przejęcie leasingu samochodowego. W przypadku gdy mamy atrakcyjną umowę, atrakcyjny samochód, gdy znajdziemy odpowiedniego klienta to sprawa nie jest trudna. Gorzej jest gdy klienta poszukujemy, a nie zawsze szybko znajdzie się chętny.

Klientów szukamy w internecie, czasami pomaga nam w tym leasingodawca. Jednak zawsze pamiętajmy o tym, że przejęcie naszego samochodu leasingowanego powinno być atrakcyjniejsze niż nowy leasing. W przypadku gdy nasze raty leasingu są niskie a cena za przejęcie auta rozsądna, klient, na pewno, szybko się znajdzie.

CENA SAMOCHODU W CESJI

Podana w ogłoszeniu cena samochodu, który ma być scedowany, może być i na pewno jest wyższa. Dlatego najczęściej bywa tak, że samochód w leasingu bardziej się opłaca niż samochód leasingowany wzięty jako samochód scedowany.

Przejęcie leasingu to inaczej zsumowanie trzech kwot:
– podane odstępne,
– liczba i wysokość pozostałych rat leasingowych,
– wartość wykupu samochodu po zakończeniu umowy leasingowej.

W przypadku gdy znajdujemy danego klienta, razem z nim udajemy się do leasingodawcy i przepisujemy swoją umowę na niego. Przed tym jednak bank lub firma leasingowa weryfikuje swojego przyszłego leasingobiorcę.

SĄ JEDNAK I PLUSY

Po cesji leasingu samochodu nowy właściciel dysponuje już samochodem i spłaca co miesięczne raty w takiej samej wysokości, w jakiej były one zapisane w harmonogramie. Czasami w ten sposób można wejść w posiadanie dobrego samochodu, na dobrych i jasnych warunkach.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *