Marketing

Narzędzie propozycji słów kluczowych Google – dlaczego warto je używać?

panel google

Narzędzie propozycji słów kluczowych Google jest bardzo ważne w procesie tworzenia kampanii AdWords (obecnie Google Ads). Ma również istotne znaczenie dla procesu pozycjonowania stron i na co dzień wykorzystują je specjaliści od tzw. SEO.

Planer słów kluczowych – dlaczego warto z niego korzystać?

Narzędzie słów kluczowych pozwala, już w pierwszym etapie tworzenia strony, na dobranie odpowiednich słów. Tzw. keywordsy mają wpływ na to w jaki sposób nasza strona będzie plasować się w wyszukiwarce na odpowiednim miejscu po wpisaniu słów kluczowych. A to przekłada się na ilość odsłon witryny lub strony. Jeśli np. prowadzimy firmę i zależy nam na tym, by dotrzeć do jak największej liczby klientów – wówczas odpowiednio pozycjonowana strona jest niezbędna. 

Planer słów kluczowych – kto powinien korzystać z narzędzia propozycji słów kluczowych Google?

Wygląd planera słów kluczowych Google

Każdy, kto posiada bloga, stronę internetową itp. powinien mieć na uwadze fakt jak istotne jest pozycjonowanie. Wprowadzając odpowiednie słowa kluczowe do tekstów, jakie pojawiają się na stronie, ma się wpływ na jej jakość, co przekłada się na osiągane zyski. 

Narzędzie propozycji słów kluczowych Google daje możliwość wyszukania i dobrania słów, jakie odwiedzający wpisują najczęściej w wyszukiwarkę Google. Umieszczając je na własnej stronie można znacznie zwiększyć ruch i liczbę potencjalnych klientów.

Narzędzie słów kluczowych Google Ads jest ogólnodostępne w dwóch wersjach: ogólnodostępnej, czyli dla wszystkich (nie prowadzących kampanii), a także wewnętrznej – dla osób, które prowadzą kampanie Google Ads. Ta druga opcja jest znacznie bardziej rozbudowana, przez co atrakcyjniejsza – wyświetla dokładną liczbę wyszukiwań a nie zakresy np. 10 tys – 100 tys. Daje zdecydowanie większe możliwości, co ma znaczenie dla osób, którym zależy na dobrym i skutecznym pozycjonowaniu własnej strony w sieci.

Więcej informacji pod adresem partnera artykułu: https://stokowski.eu/dobor-i-analiza-slow-kluczowych-sprawdz-jak-zrobic-to-dzieki-tym-narzedziom/

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *