Marketing

Jak kreatywnie wykorzystać internet do promocji marki? 3 pomysły

promocja w internecie

Internet daje nam niemalże nieograniczone możliwości w promowaniu marek. Oto 3 pomysły, które mogą świetnie sprawdzić się w reklamie każdej z nich!

W sieci możemy korzystać z pełnej gamy różnych metod e-marketingowych, które pozwalają na łatwe i szybkie dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów. Na co warto się zdecydować?

1. Influencer marketing

Jednym z ostatnich hitów w dziedzinie marketingu internetowego jest influencer marketing, czyli wykorzystanie internetowych gwiazd do promocji marek, produktów czy usług. Dzięki szerokiemu gronu ich odbiorców przekaz marketingowy może stać się jeszcze skuteczniejszy!

W realizacji tego typu działań reklamowych może pomóc nam także agencja influencer marketingu, która posiada w tym zakresie duże doświadczenie. Specjaliści podpowiedzą, jaki influencer sprawdzi się w danym przypadku najlepiej, a także pomogą w zaplanowaniu i przeprowadzeniu całej kampanii reklamowej.

2. Media społecznościowe

Od kilku lat media społecznościowe, w tym Facebook, Twitter, a ostatnio także Instagram czy Snapchat, dają reklamodawcom szerokie możliwości w promowaniu marek.

Wystarczy samo założenie konta na portalu społecznościowym i systematyczne publikowanie ciekawych treści, aby dotrzeć do szerokiej gamy odbiorców. Można wykorzystać także płatne metody reklamy – social media marketing jest tak skuteczny, ponieważ media społecznościowe posiadają dużo informacji o swoich użytkownikach i pozwalają na skierowanie przekazu do tych z nich, którzy będą najbardziej nim zainteresowani.

3. Reklama mobilna

Obecnie, w dobie dużej popularności urządzeń mobilnych to właśnie one mogą stać się także skuteczną metodą reklamy on-line. Dzisiaj niemalże każdy z nas posiada własny smartfon, korzystamy także z tabletów.

Reklama mobilna, czyli ta, która wykorzystuje powyższe urządzenia, pozwala na łatwe i szybkie dotarcie do odbiorców – także na podstawie ich lokalizacji, co przekłada się na jej jeszcze skuteczniejsze działanie reklamowe. Inwestycja w reklamę mobilną na pewno się opłaci!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *