Finanse

Co to jest płatność BLIK i jak płacić z kodem BLIK?

płatność blik

Blik to aplikacja, o której słyszało bardzo wiele osób. Nie każdy jednak wie, jak działa i dlaczego warto korzystać z płacenia za pomocą blik.

Warto płacić blikiem

Płatności blik to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą płacić gotówką czy nosić przy sobie karty bankomatowej. Płatność blikiem to po prostu płatność telefonem. Aby zapłacić za zakupy, wystarczy uruchomić pobraną wcześniej aplikację. Zostanie wygenerowany sześciocyfrowy kod, który – podobnie jak pin karty bankomatowej – należy wpisać w terminalu po dokonaniu zakupów. Warto wspomnieć jeszcze, że kodu blik nie należy wpisywać zbyt późno. Nie należy z tym zwlekać. Po 2 minutach od wygenerowania kod traci swoją ważność i konieczne jest generowanie nowego. To ważne zabezpieczenie, dzięki któremu aktywny kod nie dostanie się w niepowołane ręce.

Warto jednak wspomnieć, że aplikacja blik posiada dużo więcej opcji. Za pomocą blika można płacić za zakupy w internecie, Jest to możliwe choćby na Allegro – serwis od dawna umożliwia płacenie za zakupy przy pomocy aplikacji blik. Za pomocą blik, bez problemu można także wypłacać pieniądze z bankomatu, a także przesyłać pieniądze innym, podając tylko numer telefonu osoby, której pieniądze chcemy przesłać. To także ciekawa opcja, dzięki której chcąc dać komuś pieniądze, nie trzeba z tą osobą się spotykać. Otrzyma kod, dzięki któremu pieniądze wypłaci z bankomatu.

Aplikacja w pełni bezpieczna.

Aplikacja działa na każdym smartfonie i jest w pełni bezpieczna. Niestety, płatność blikiem możliwa jest pod warunkiem posiadania konta w wybranych bankach. Popularne banki udostępniają tę opcję, te mniej znane, jednak jeszcze nie.

Warto poznać aplikacje blik i przy jej pomocy dokonywać płatności w sklepach czy w sieci internet. Szybko można się przekonać, że ta metoda płatności to bardzo duża wygoda. W pełni bezpieczna i praktyczna. Warto więc pobrać aplikację blik i zacząć z niej korzystać. Dzięki blikowi na zawsze można zapomnieć o noszeniu portfela, posiadaniu przy sobie gotówki, czy zabieraniu karty bankomatowej. Telefon i aplikacja blik, w zupełności wystarczy.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *