Marketing

Poradnik – jak zwiększyć sprzedaż na Allegro

Obecnie Allegro jest coraz popularniejszym kanałem sprzedaży w Internecie. Korzystają z niego zarówno duże firmy jak i osoby prywatne, które po prostu pragną pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Zastanawiasz się jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Przedstawiamy krótki poradnik dla sprzedawców.

Zwiększenie sprzedaży na Allegro – to proste!

Skuteczna sprzedaż na Allegro nie jest trudna, należy jednak pamiętać o zwrócenie uwagi na kilka kwestii. Podobnie jak w przypadku sprzedaży prowadzonej wszystkimi innymi kanałami, duże znaczenie może mieć nasz wizerunek. Nawet jeśli jedynie od czasu do czasu oferujemy na Allegro nietrafione prezenty, powinniśmy zwracać uwagę na to, w jaki sposób jesteśmy odbierani. Niegrzeczny sposób odzywania się do kupujących, kłótnie w komentarzach czy lekceważenie zasad serwisu spowoduje, że skutecznie zniechęcimy potencjalnych klientów. Wiarygodność to podstawa.

Daj się odnaleźć w wyszukiwarce

Bardzo ważną kwestią jest widoczność w wyszukiwarce serwisu. Z tego powodu koniecznie zwróć uwagę na tytuł aukcji Allegro. Powinien być on przede wszystkim możliwie jak najbardziej konkretny. Zamiast pisać ogólniki, podaj dokładną nazwę marki, modelu, rozmiar, kolor czy inne istotne informacje. Zrezygnuj z przymiotników typu „piękny”, „super”, „najlepszy” – one nic nie wnoszą. Dokładnie sprawdź, czy w nazwie nie ma literówek – uniemożliwią one odnalezienie przedmiotu. Zawsze warto dodać dobrej jakości zdjęcia – przyciągną one kupujących i umożliwią one dokładne obejrzenie przedmiotu.

Ustaw odpowiednią cenę

W przypadku sprzedaży w opcji „Kup teraz” bardzo istotną kwestią jest ustawienie odpowiedniej ceny. Jeżeli inni kupujący wystawiają dużo podobnych przedmiotów do Twojego, ustawienie znacznie wyższej ceny od średniej sprawi, że nikt nie zwróci uwagi na Twoją ofertę. Z drugiej strony bardzo niska cena może wzbudzić podejrzliwość, że przedmiot nie jest dobrej jakości. W przypadku aukcji warto zwrócić uwagę na to, jaką ustawiamy cenę minimalną, by nie oddać wartościowej rzeczy za grosze.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *