Finanse

Jak znaleźć i pozyskać inwestora do startupu?

inwestor w firmie

Rozpoczynasz budowanie własnego biznesu, jednak brakuje Ci środków do pełnej realizacji zamierzonych celów? Świetnie się składa! Ten artykuł pokaże Ci, że pozyskanie inwestora w biznesie nie jest niczym trudnym.

Pozyskaj inwestora i chwyć wiatr w żagle

Mając pomysł na biznes czas przejść do jego realizacji. Obecnie zdobycie finansowania takich przedsięwzięć jest zdecydowanie prostsze niż kilka lat temu. Nie musisz brać pożyczek, by móc zrealizować startupa. Postaw na inwestorów.

Kiedy znaleźć inwestora?

W zależności od rodzaju działalności objętej startupem, wyróżnić możemy inwestycje z zakresu tzw. venture capital, które mogą okazać się pomoce przy inwestycjach obarczonych wysokim ryzykiem niepowodzenia oraz inwestycje wspierane przez tzw. aniołów biznesu, którzy w zamian za wsparcie otrzymują udziały w naszym przedsięwzięciu.

Jak znaleźć inwestora?

Mając już jasno zarysowany plan działania, możesz rozpocząć pozyskiwanie inwestora. Co ważne, przedstawione niżej metody znalezienia inwestorów sprawiają, że nawet poszukiwanie inwestora zagranicznego nie stanowi żadnego problemu. Obecnie pozyskanie inwestora w biznesie jest możliwe na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z tzw. sieci aniołów biznesu, która umożliwia rozwój mniejszych startupów (np. Studencka Sieć Aniołów Biznesu). W przypadku tych większych pomocnym okażą się fundusze inwestycyjne (np. LMS Invest).

Poszukaj inwestora w internecie

Ponadto warto wykorzystać siłę Internetu – w sieci znaleźć można mnóstwo portali, które pomagają integrować rozwijające się pomysły z inwestorami. Oprócz wymienionych, warto zwrócić uwagę na wszelkie serwisy crowdfundingowe, które ułatwią Ci znalezienie inwestora. Innym sposobem pozyskania funduszy jest poszukiwanie inwestora zagranicznego na tzw. specjalistycznych konferencjach branżowych, przeznaczonych dla danego obszaru biznesowego.

Wykorzystaj media społecznościowe

Nie bez znaczenia są również media społecznościowe, dzięki którym wiadomość o naszym biznesie dotrze do szerokiego grona potencjalnych inwestorów.

Podsumowując – nie da się ukryć, że obecnie pytanie „Jak znaleźć inwestora?” nie stanowi przeszkody w rozwoju naszego startupa. Wręcz przeciwnie – otwiera szerokie spektrum możliwości pozyskania funduszy dla biznesu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *