Biznes

Oryginalne, ciekawe i fajne pomysły na biznes

oryginalne pomysły na biznes

Wielu ludzi po spróbowaniu pracy na etacie, zaczyna poważnie myśleć o własnej działalności gospodarczej. Jednakże, fajny pomysł na mały biznes to jeszcze nie wszystko, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Skąd brać oryginalne pomysły na biznes?

Start up biznesowy

Dużą popularnością cieszą się start upy, czyli oryginalne i pomysłowe biznesy, które w zamierzeniu mają zawojować rynek. Oczywiście, potrzeba mnóstwo samozaparcia i prawdopodobnie odrobiny szczęścia, ponieważ ciekawe pomysły na biznes to czasami za mało, żeby utrzymać się na tak konkurencyjnym rynku. Według statystyk tylko 2 na 10 biznesów ma szanse utrzymać się przez 5 lat, a większość z nich rozpadnie się już po pierwszym roku.

W biznesie – oczy dookoła głowy

Fajne pomysły na biznes to jedno, ale warto rozglądać się wokół siebie i sprawdzać czy nasz biznes jest na pewno tak innowacyjny, jak nam się wydaje oraz czy w bliższej lub dalszej okolicy nie ma silnej konkurencji w tej branży. Nowicjuszom jest strasznie ciężko przebić się na rynku, chyba że zaproponują coś naprawdę oryginalnego albo uniwersalnego i wbiją się w niszę.

Ciekawe pomysły na biznes

Warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzać na co jest największy popyt w danym momencie. Coraz intensywniej rozwijają się media społecznościowe i YouTube, więc może spróbować swoich sił w tym zakresie. A może na przykładzie rewolucyjnego Ubera, ulepszyć już jakąś działającą usługę? Może warto szukać inspiracji biznesowych podczas podróży? Wiele interesujących rozwiązań przywędrowało do nas zza oceanu gdyż Stany Zjednoczone albo Kanada otwierają się na takie nowinki szybciej, więc może warto dostosować jakiś amerykański biznes do naszych rodzimych warunków?

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *