Biznes

Kredyt dla nowych firm na start – czy warto?

kredyt dla nowych firm

Założenie każdej działalności gospodarczej, wiąże się z kosztami poniesionymi na ten cel. Nie zawsze jednak wystarczająca ilość środków jest dostępna od ręki. Z pomocą przychodzą banki, które oferują przyznanie przedsiębiorcom kredytów na złożenie firmy. Czy warto jest skorzystać z tego rodzaju oferty?

Kredyt dla świeżo założonych firm

Dawniej banki wymagały od właścicieli firm wielu formalności, które umożliwiały uzyskanie wsparcia finansowego w postaci kredytu. Dziś kredyt na rozpoczęcie działalności można uzyskać znacznie prościej. Na rynku pojawiły się bowiem banki, które specjalizują się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Konkurencja sprawiła, że również większe banki zaczęły dostosowywać swoją ofertę po to, by była bardziej atrakcyjna dla osób zakładających działalność gospodarczą.

Co w ofercie kredytu na start?

Nowi przedsiębiorcy mogą uzyskać kredyt dla firm na start, który umożliwia pozyskanie środków finansowych z banku. Ich wielkość zależna będzie od wysokości zabezpieczenia. Mogą być to kwoty oscylujące od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Tego rodzaju kredyty przyznawane są osobom pragnącym założyć nową działalność gospodarczą lub też prowadzących ją przed okres do 12 miesięcy.

Niektóre banki uzależniają możliwość otrzymania kredytu dla firm od stażu prowadzenia działalności gospodarczej lub historii obrotów na koncie firmowym. Oznacza to, że działalność w takim przypadku musi być prowadzona przed okres przynajmniej kilku miesięcy.

Tendencja ta jednak ulega zmianie i coraz większa liczba banków decyduje się na podjęcie większego ryzyka niż jeszcze kilka lat temu, co skutkuje udzielaniem kredytów dla nowych przedsięwzięć.

Czy warto brać kredyt jako nowa firma?

Czy warto jest starać się o uzyskanie kredytu bankowego na start nowej firmy?

Jeśli przedsiębiorca ma dobry pomysł, prawidłowo wykonany biznesplan i jedyne co brakuje mu do realizacji własnego pomysłu to środki finansowe, wówczas warto sięgnąć po pomoc do placówki bankowej – informuje nas doradca finansowy.

Każda działalność związana jest z poniesieniem ryzyka, jednak dobrze przemyślany i odpowiednio zaplanowany biznes, może stać się życiowym sukcesem. Czasem warto zatem wykazać się odwagą i zaryzykować by uzyskać niezależność i móc cieszyć się z własnej działalności gospodarczej, przynoszącej zyski.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *