Finanse

Czym są karty prepaid?

karty pre-paid

Ogromna część z nas jest szczęśliwym posiadaczem karty płatniczej, która niesłychanie ułatwia życie. Pozwala na szybkie zawarcie transakcji w sklepie, na lotnisku, czy w innych miejscach, w którym musimy dokonać płatności za zakupiony towar. Zapewne wielu z nas słyszało również określenie ,,karta prepaid’’- czym ona tak naprawdę jest i do czego służy?

Karta prepaid – co to oznacza i czemu służy?

Działanie karty prepaid jest niesamowicie proste – w momencie płatności w sklepie stacjonarnym, internetowym np. przy pomocy odpowiedniej aplikacji, czy też w sytuacji wypłacania gotówki z bankomatu, odpowiednia kwota pieniędzy jest pobierana automatycznie z naszego konta bankowego. Oczywiście w przypadku, gdy nasze konto jest puste, wykonanie transakcji jest niemożliwe. Karta prepaid musi towarzyszyć nam tak naprawdę o każdej porze dnia i nocy, gdyż bez niej niemożliwe jest dokonanie jakiejkolwiek płatności. Musimy też pamiętać o tym, aby środki zgromadzone na karcie wykorzystać w określonym terminie – w przeciwnym przypadku pieniądze po prostu przepadną.

Dlaczego karta prepaid jest tak przydatna w życiu?

Codzienne zakupy to sprawa tak naprawdę jasna i  oczywista. W dzisiejszych czasach to zupełnie naturalne, że wybieramy płatności ,,plastikiem’’ na rzecz noszenia przy sobie większej ilości gotówki. To bardzo praktyczne i przede wszystkim bardziej bezpieczne. Karta prepaid idealnie sprawdzi się też , jako bardzo elegancki, a zarazem prosty i klasyczny prezent. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że dla wielu najbardziej oczekiwanym prezentem będzie właśnie gotówka, jednak wręczenie takiej karty to bardziej taktowne rozwiązanie. Taka karta jest też idealną pomocą dla osób, które są dość zabiegane, nie mają czasu ani ochoty na każdorazowe płacenie gotówką oraz odliczanie jej. Zaletą kart prepaidjest również to, że możemy w bardzo prosty sposób ją otrzymać. Na stronie internetowej igoriacard.com możemy bardzo szybko zarejestrować się i zamówić naszą kartę. Jej obsługa również odbywa się drogą on-line, co dla wielu z użytkowników jest rozwiązaniem idealnym- po prostu coraz bardziej lubimy możliwość kontrolowania swoich pieniędzy bez wychodzenia z domu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *