Technologia

Jak zabezpieczyć telefon?

etiu do samsunga galaxy s7

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez smartfona. W dzisiejszych czasach telefon służy nam nie tylko do komunikowania się, ale również robienia zdjęć, czy też korzystania z sieci. Lubimy go mieć zawsze pod ręką. Niestety przechowywany w torebce lub kieszeni spodni jest narażony na uszkodzenia. Zarysowany ekran dotykowy może odmówić posłuszeństwa. Ponadto urządzenia może nam po prostu wypaść w najmniej spodziewanym momencie. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu.

Etui do telefonu

Etui do Samsung Galaxy S7, czy też innego modelu to najlepsza opcja, jeśli telefon przechowujemy w plecaku lub torebce. Plusem jest fakt, że nie ingerujemy w wygląd naszego telefonu. Po wyciągnięciu go z etui prezentuje się on zupełnie tak, jak w momencie zakupu. Niewątpliwą zaletą jest również korzystna cena zakupu – dla przykładu pokrowiec do Samsung Galaxy S7 możemy zakupić już za kilkanaście złotych. Oczywiście tego rodzaju produkty ochronne występują w wielu różnych wariantach, co ułatwia znalezienie czegoś dla siebie.

Pokrowce występują w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach. Bez trudu znajdziemy etui wykonane z pluszu, czy też dodatkowo zdobione. Wybór uzależniony jest wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli potrzebujemy zabezpieczenia, które przetrwa ekstremalne warunki, to postawmy na pokrowiec wodoodporny. Świetnie chroni on przed wilgocią.

Obudowa do smartfona

Ochrona telefonu Galaxy S7, czy też innego modelu może odbywać się poprzez obudowę na tylną klapę. Pełni ona funkcję dekoracyjną, a zarazem ochronną. Niektóre z nich wykonane są z elastycznej gumy, inne zaś z tworzyw sztucznych. Im wyższa jakość, tym dłużej posłuży nam produkt. Doskonale zabezpiecza on tył smartfona. W przypadku upadku zniszczeniu ulegnie jedynie obudowa, a nie telefon. Zaletą jest fakt, że produkty tego typu są tanie i powszechnie dostępne. Niemal każdy może pozwolić sobie na zakup. Oczywiście nie można zapomnieć o dodatkowym zabezpieczeniu ekranu.

Folia ochronna idealna do smartfona

Za pomocą folii ochronnej możemy zabezpieczyć ekran przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, dzięki czemu znacznie dłużej pozostanie w nienaruszonym stanie. Plusem jest bardzo niska cena. Trzeba jednak uwzględnić, że folia jest nietrwała i szybko ulega zniszczeniu. Nie jest ona odporna na uderzenia mechaniczne.

Musimy więc pamiętać o regularnej wymianie. Folia ochronna może negatywnie wpłynąć na to, jak postrzegamy obraz – będzie to wadą szczególnie dla tych, którzy użytkują telefon w samochodzie (np. zamontowany do uchwytu).

Szkło hartowane

Sprawdza się o wiele lepiej niż folia ochronna. Występuje ono w różnych wariantach, jeśli chodzi o twardość. Dobrej jakości szkło hartowane przetrwa nawet upadek z dużej wysokości. Atutem jest fakt, że sukcesywnie chroni ono ekran naszego smartfona.

Nie musimy więc obawiać się o jego przypadkowe rozbicie lub zarysowanie. Warto dodać, że dostępne są specjalne szmatki do czyszczenia powierzchni ze szkła hartowanego. Dzięki temu oczyścimy go z kurzu, pyłu, czy też tłustych zabrudzeń. Szkło nie wpływa na widziany przez użytkownika obraz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *