Marketing

Szybkość ładowania strony – jak zadbać?

prędkość wczytywania strony

Codziennie odwiedzamy mnóstwo stron internetowych. Na jednych pozostajemy nieco dłużej, natomiast inne opuszczamy bardzo szybko. Dzieje się tak z różnych powodów. Jednym z nich jest czas, w którym strona się ładuje. Im szybciej tym lepiej. W innym wypadku jest to problem, któremu właściciel strony powinien zaradzić

Od czego zależy szybkość ładowania strony?

Na to jak szybko ładuje się dana stron wpływ ma wiele czynników. Zaliczyć można do nich m.in. ilość i wielkość zdjęć oraz grafik umieszczonych na stronie oraz użyty szablon. Wpływ na ładowanie się strony ma także sam serwer na jakim jest umieszczona.

Jak sprawdzić czas ładowanie się strony?

Czas ładowania strony można sprawdzić. W internecie znajdziemy wiele aplikacji, które to umożliwiają. Bez problemu znajdziemy je korzystając z Google. Wszystkie działają w podobny sposób. Wystarczy wpisać adres strony i po chwili dowiemy się w jakim czasie się ładuje i czy czas ten przekracza obowiązujące standardy.

Jak zadbać o szybkie ładowanie strony?

Przyspieszenie ładowania strony jest oczywiście możliwe. W pierwszej kolejności zadbać należy o umieszczanie na stronie odpowiednich zdjęć i grafik. Nie może być ich zbyt dużo, a przede wszystkim nie mogą zbyt dużo ważyć. To właśnie przede wszystkim grafika wpływa na długość ładowania się strony. Jeśli to nie pomoże warto jest się także zastanowić nad zmianą serwera na taki, który zaoferuje nad dużo szybszy transfer danych.

O szybkość ładowania się strony zawsze należy dbać. Zaleca się, aby od czasu do czasu samemu sprawdzić czas jej ładowania. Dzięki temu zawsze na bieżąco będzie można wprowadzić ewentualne zmiany na stronie jeśli będzie to potrzebne. Na jedną rzecz jednak wpływu mieć nie będziemy. Chodzi oczywiście o szybkość łącza internetowego użytkownika.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *