Biznes

Nowoczesne czy klasyczne meble biurowe – jakie wybrać

meble do biura

Klasyka czy elegancja? Odwieczny dylemat dotyczący sposobu urządzenia miejsca pracy dotyczy sporej ilości właścicieli firm. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że za samym wyborem mebli biurowych, czy fotela do gabinetu kryje się coś więcej. W naszym tekście postaramy się rozwinąć to zagadnienie i rozwiązać frapujący problem.

Klasyka w natarciu

Klasyczna aranżacja to oznaka przywiązania do tradycji i manifestowanie przywiązania do określonych wartości. Wygodne, skórzane fotele biurowe to synonim poczucia bezpieczeństwa i wygody. Wykończenie swojego biura w ten sposób powinni przemyśleć adwokaci, politycy, prawnicy i inne osoby piastujące tzw. zawody powszechnego zaufania społecznego. Klasyki nie należy jednak mylić z czymś banalnym lub przestarzałym.

Wręcz przeciwnie! Często aranżacje takie manifestować będą chęć wprowadzania zmian i działania na własnych regułach. Tradycyjne meble gabinetowe dodadzą miejscu powagi. Należy uważać, aby nie przesadzić i przypadkiem nie stworzyć atmosfery przygnębienia. W celu znalezienia inspiracji polecamy zapoznać się ze stroną https://duncan.com.pl.  Znajdziesz tam nie tylko meble klasyczne, ale także nowoczesne meble do biura.

Wszechobecna nowoczesność

Styl nowoczesny to nie tylko najnowsze, designerskie sprzęty i aranżacje bazujące na ostatnich trendach dyktowanych przez architektonicznych projektantów. Tak naprawdę jest to zestaw cech, tożsamych dla wystroju wnętrz. Charakterystyczne dla stylu nowoczesnego są przede wszystkim prostota, surowość i funkcjonalność. Na pierwszym miejscu stawia się w tym przypadku praktyczność, a rezygnuje ze zbędnych funkcji lub możliwości. Meble biurowe o nowoczesnym designie będą, więc pozbawione wszelkich ozdobników.

W materiałach użytych do ich wytworzenia przeważać będzie metal i drewno. Zastosowane w nich rozwiązania mają pomóc użytkownikom w codziennych czynnościach, a także ułatwić poruszanie się w przestrzeni, dlatego futurystyczne meble do biura świetnie sprawdzą się w dynamicznie rozwijających się korporacjach. Modernistyczny open space z pewnością dobrze zostanie odebrany przez pracowników.

Wygoda na co dzień 

Nowoczesność to także komfort. Regulowane siedziska i stanowiska  pozwalające na pracę w pozycji stojącej to tylko niektóre z rozwiązań powszechnie stosowanych już w tego typu wnętrzach. Styl ten pasować będzie też do firm chcących podkreślić swoją innowacyjność. Wszelkie agencje PR-owe i biura specjalizujące się w branży kreatywnej mogą zrobić użytek z niecodziennych połączeń kolorystycznych.

W zależności  od tego, jak chcemy pokazać się naszym klientom, powinniśmy obrać analogiczną do tego ścieżkę aranżacji przestrzeni naszej firmy. Połączenie ścian pomalowanych w krzykliwe kolory oraz kontrastujące z nimi klasyczne krzesło biurowe niekoniecznie będą trafnym wyborem w przypadku kancelarii adwokackiej. Jeśli natomiast jesteśmy właścicielem agencji kreatywnej, to takie awangardowe syntezy mogą dać wyraz naszej pomysłowości. 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *