Praca

7 nietypowych, ale opłacalnych zawodów

rodzaje popularnych zawodów

Jeśli szukasz dobrze płatnej pracy, nie przegap również nietypowych zawodów. Prawdopodobnie zaskoczysz osoby, gdy zapytają Cię o to, czym się zajmujesz. Jeśli jednak masz wymagane umiejętności, możesz spróbować znaleźć świetnie płatną pracę, o której nawet nie wiedziałeś.

Balsamiści

Ci wysoko wyszkoleni specjaliści przygotowują ciało zmarłego. Jednym z zadań może być usunięcie krwi i zastąpienie jej płynem balsamującym. Balsamista nakłada też makijaż i odtwarza wygląd ciała, by ukryć ewentualne uszkodzenia. 

Ta praca może być sporym wyzwaniem. Wymaga elastycznego harmonogramu, a co ważniejsze umiejętności radzenia sobie ze śmiercią i tragedią na co dzień w delikatny sposób. 

Artysta statku wycieczkowego

Artyści wykonują różne zadania, m.in. śpiewają, tańczą, biorą udział w przedstawieniach. Warto pamiętać, że w tym zawodzie panuje duża konkurencja. Najczęściej trzeba wziąć udział w przesłuchaniu. Jeśli jednak dostaniesz tę pracę, możesz podróżować po całym świecie.

Operator CNC

Produkuje obrabiane części poprzez programowanie, konfigurowanie i obsługę komputerowej maszyny sterowanej numerycznie (CNC). Jest też odpowiedzialny za utrzymanie standardów jakości i bezpieczeństwa. Ponadto zajmuje się ewidencjonowaniem i utrzymywaniem sprzętu oraz materiałów eksploatacyjnym.

maszyny CNC

Aby wykonywać ten zawód, powinieneś ukończyć CNC kurs. Operatorzy CNC pracują na różnych maszynach CNC, by wyprodukować szeroką gamę części i materiałów.  

Technik turbin wiatrowych

Jeśli chcesz pracować na dworze i nie przeszkadza Ci wysokość, zastanów się nad znalezieniem pracy jako technik turbin wiatrowych. Ten specjalista zajmuje się instalacją, naprawą i konserwacją turbin wiatrowych. Jego praca polega na rutynowych kontrolach w celu wykrycia potencjalnych problemów.

Geodeta

Geodeta otrzymuje wynagrodzenie za profesjonalne projektowanie map. Część pracy obejmuje zbieranie informacji geograficznych w celu stworzenia wizualnej reprezentacji danych. Może tworzyć mapy w formie cyfrowej lub graficznej, a w razie potrzeby również aktualizować istniejące mapy i wykresy.

Studia kartograficzne, z geografii, geomatyki lub geodezji są najpopularniejszą drogą do wykonywania tego zawodu. 

Technolog ds. medycyny nuklearnej

Obsługuje sprzęt, który wykonuje zdjęcia ciała pacjenta. Podaje pacjentom leki radioaktywne przed zrobieniem zdjęć badanego obszaru. Oprócz kontroli sprzętu technolog będzie szukał wszelkich potencjalnych problemów lub reakcji na lek u pacjenta.

Ilustrator medyczny

Wiele dobrze płatnych zawodów związanych jest z medycyną. Być może jednak nie słyszałeś jeszcze o tej pracy. Kariera ilustratora wymaga specjalistycznego szkolenia i zaawansowanej edukacji w wielu dyscyplinach, w tym oczywiście medycynie i sztuce.

Współpracuje z naukowcami i lekarzami, by przedstawiać złożone informacje medyczne dla celów edukacyjnych i prawnych. Wynagrodzenie jest tutaj uzależnione od dziedziny, pracodawcy i konkretnych wymagań dotyczących pracy. Średni dochód ilustratorów medycznych prowadzących własną działalność kształtuje się na poziomie 80 tysięcy dolarów. Przy czym niektórzy specjaliści zarabiają oszałamiający 1 milion dolarów rocznie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *