Praca

Najważniejsze informacje o sprzęcie odzieży roboczej

Odzież robocza

Osoby, które realizują pracę na budowie w warsztatach, przy remontach i przy wielu innych ciężkich zawodach potrzebują specjalnego sprzętu ochronnego.

Odzież BHP często jest warunkowana nie tylko przez warunki pracy, ale także przepisy BHP. Zanim wybierze się konkretne rozwiązanie warto poznać kilka istotnych kwestii dotyczących tej odzieży.

Najważniejsze informacje

Celem stosowania odpowiednich ubrań roboczych jest ochrona prywatnej odzieży pracowników przed zniszczeniem oraz zapewnienie ochrony pracownikom przed szkodliwymi warunkami pracy. Przede wszystkim wybierając ubrania robocze trzeba dostosować je do warunków panujących w pracy. Ubrania robocze powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów takich jak polipropylen, gruba bawełna i poliester czy też specjalne tkaniny dla spawaczy chroniące przed rozpryskami i promieniowaniem cieplnym.

Ubrania na budowę i do warsztatu

Dla pracowników budów, warsztatów czy też wykonujących pracę w ogrodach na rynku jest bardzo szeroki wybór ubrań, które spokojnie mogą zastąpić odzież stosowaną na co dzień. Kombinezony robocze składają się z kilku bardzo istotnych elementów. Bluzy robocze używa się do prac na dworze w chłodniejsze dni. Na rynku można znaleźć płaszcze z PVC, bluzy z polaru czy też nylonowe kurtki. Istotną kwestią jest odpowiedni system wentylacji oraz obecność kaptura. Jeżeli chodzi o spodnie robocze to na rynku można znaleźć standardowe spodnie jak również wysokiej jakości ogrodniczki. Najczęstszym materiałem, z którego zrobione są spodnie robocze jest bawełna i poliester. Zapewnia to wysokiej jakości odporność oraz odpowiednią wentylację. Można także kupić spodnie z podwójnymi i potrójnymi szwami dodatkowo wzmacniającymi spodnie. Kolejnym elementem ubrania roboczego są rękawice robocze. Ich zadaniem jest ochrona zarówno przed zabrudzeniami, ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Są one stosowane w bardzo wielu pracach, a wśród najciekawszych modeli dostępnych na rynku wyróżniają się modele z długimi rękawami.

Buty

Ostatnim elementem uzupełniającym ubranie podczas pracy są buty. Buty powinny być nie tylko wygodne w noszeniu, ale także zabezpieczać stopy przed zmiażdżeniem, ograniczać ryzyko poślizgnięć i zabezpieczać przed czynnikami mechanicznymi i chemicznymi. Powinny być one wyposażone w głęboki protektor zapewniający stabilność.

Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe akcesoria jak okulary ochronne czy też spawalnicze. Zawsze warto stawiać na najwyższą jakość produktów, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *