Praca

Najbardziej popularne szkolenia w polskich firmach

szkolenia dla pracowników

Coraz więcej pracodawców polskich firm upewnia się w przekonaniu, że największym potencjałem jego firmy są pracownicy. Z tego względu coraz częściej decydujemy się na kompleksowe doszkalanie zespołów, działów, pojedynczych specjalistów, którzy w efekcie wzbogacają przedsiębiorstwo nową wiedzą i kompetencjami. Czy warto inwestować w szkolenia i jakie warto wybrać? – na te pytania odpowiadamy w dalszej części tekstu.

Czas pracownika

Nie ma wątpliwości co do tego, że żyjemy w tak zwanej erze pracownika. Co to oznacza? Że niski poziom stopy bezrobocia i podwyższany poziom płacy minimalnej sprawia, że często firmy biją się o pracownika. Jest to oczywiście niezwykle korzysta sytuacja dla osób poszukujących zatrudnienia i nieco mniej komfortowa dla pracodawcy, który musi stale dbać o coraz lepsze warunki zatrudnienia swoich zespołów. Poza licznymi korzyściami wynikającymi z ery pracownika, warto skupić się na jednym, mianowicie inwestycji pracodawców w rozwój swojej kadry, czyli realizacje szkoleń.

Typy najpopularniejszych szkoleń

Szkolenia można podzielić na miękkie i twarde. Szkolenia miękkie dotyczą rozwoju kompetencji miękkich, co jest dziś niezwykle promowane w świecie biznesu. Jeszcze kilka lat temu niektórzy nie uwierzyliby, że o zatrudnieniu pracownika może zadecydować to, jak pracownik radzi sobie ze stresem, jak motywuje innych do pracy bądź w jakim stopniu jest otwarty na nowe znajomości.

Szkolenia twarde to standardowe szkolenia wzmacniające techniczną wiedzę z danej dziedziny. Na przykład szkolenie z języka programowania dla specjalistów branży IT czy obsługa nowych portali internetowych dla marketerów czy tzw. social media ninja.

Szkolenia twarde dają pracownikowi wiedzę merytoryczną, która jest łatwo mierzalna i konkretna. Szkolenia miękkie działają w większym stopniu na sposób myślenia, umiejętności negocjacyjne, podejście do pracy czy charakter danej osoby. Niemniej, obydwa typy szkoleń są bardzo potrzebne, by pracownicy, czyli największy kapitał firmy, mogli iść do przodu.

Niezależnie od rodzaju szkolenia, należy wybierać te najbardziej efektywne – więcej na ten temat pod adresem https://www.edukey.pl/blog/ocena-skutecznosci-szkolenia/ .

Excel, czyli szkoleniowy evergreen

Kurs Excel to evergreen w dziedzinie szkoleń pracowniczych. Wydaje się on prosty w obsłudze jednak bez znajomości konkretnych funkcji, bywa kompletnie bezużyteczny. Większość prawdopodobnie miała w szkole podstawy obsługi tego programu, jednak to, ile pamiętamy z lekcji informatyki, niech pozostanie słodką tajemnicą każdego pracownika.

Microsoft Excel przydaje się w różnego rodzaju zadaniach i może w ogromnym stopniu ułatwić pracę osób w różnych branżach czy stanowiskach. Z tego względu pracodawcy coraz chętniej wysyłają swoich pracowników na szkolenie z Excela, które dla wielu jest początkiem drogi szkoleniowej. Szkolenia takie odbywają się w każdym większym mieście, takim jak np:

Szkolenia wyjazdowe

Szkolenia realizowane w ramach wyjazdu od zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Jest to dodatkowa atrakcja dla pracowników, którzy mogą nie tylko zdobyć potrzebną wiedzę, ale też nieco odpocząć od codziennych obowiązków zawodowych, a nawet nieco zintegrować się z pozostałymi osobami.

Wyjazd szkoleniowy działa następująco: firma szkoleniowa organizuje cykl warsztatów na różne tematy, dzięki czemu na jeden wyjazd można wpisać kilka osób z firmy i zorganizować im wspólny transport. Wpływa to bezpośrednio na spadek kosztów, które musi ponieść pracodawca.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *