Biznes

Kolorowe skarpetki – idealny element eleganckiej stylizacji

kolorowe skarpetki do garnituru

Kolorowe skarpetki już od kilku lat wiodą prym w modowych trendach. Przyciągają wzrok nie tylko podczas kameralnych spotkań w gronie najbliższych znajomych, w codziennych stylizacjach, ale również na ulicach Londynu, uznawanego za stolicę mody, w programach telewizyjnych i na bankietach. Na kolorowe skarpetki do garnituru, panowie decydują się nawet podczas oficjalnych konferencji i kongresów! Czemu kolorowe skarpetki zawdzięczają swoją popularność? To przede wszystkim zasługa nietuzinkowego wzornictwa, a także możliwości wyjścia poza utarte schematy i wyróżnienia się w tłumie.

Niebanalny dodatek, który powie o Tobie wszystko

Człowiek może niewiele mówić, ale jego strój mówi cały czas– jeśli sam mistrz Józef Turbasa, okrzyknięty Pierwszym Krawcem Rzeczypospolitej, wypowiada takie słowa, to nie może się mylić. Ubraniem możemy wyrazić siebie, dać znać, w jakim jesteśmy nastroju lub pokazać, co nas interesuje. Dopełnieniem wizerunku są dodatki, które podkreślają indywidualizm i nadają stylizacjom polotu. Wzorzyste, kolorowe skarpetki są tym elementem garderoby, który coraz chętniej eksponujemy. Nic w tym dziwnego, bowiem mogą one stanowić przykuwający spojrzenia, wyjątkowy akcent grający niekiedy pierwsze skrzypce na tle jednolitego stroju. Kolorowe skarpetki TakaPara można łączyć zarówno w sportowych stylizacjach z trampkami i szortami, jak i z szykownymi zestawami na wielkie wyjścia. 

Kolorowe skarpetki do garnituru – elegancja czy ekstrawagancja?

Codzienne zachowawcze stylizacje w odcieniach szarości i granatu, na dłuższą metę, sprawiają, że sama myśl o koszuli i marynarce zaczyna wywoływać awersję. Choć wydawać by się mogło, że biznesowy dress code jest bezlitosny i nie znosi kompromisów, warto czasem pokusić się o ciekawy detal, który odczaruje monotonne zestawy i pozwoli wyróżnić się w biurze czy na spotkaniach z klientami. Kolorowe skarpetki do garnituru, w pierwszej chwili, mogą budzić wątpliwości – czy takie połączenie nie jest zbyt ekstrawaganckie? Nie ma jednak powodu do obaw! Po kolorowe skarpetki sięgają dziś nie tylko nastolatki i artyści, ale również biznesmeni, dziennikarze i politycy. Najlepszym przykładem może być premier Kanady, Justin Trudeau, który nie raz zakładał kolorowe skarpetki do garnituru, nawet podczas takich wydarzeń jak Światowe Forum Ekonomiczne. I bynajmniej nie były to kolory zlewające się z nogawkami spodni, ale wyraziste barwne skarpety z zabawnymi wzorami, np. kultowymi kaczuszkami do kąpieli. 

Czym się kierować wybierając kolorowe skarpetki do garnituru?

W kwestii koloru śmiało można dać się ponieść wyobraźni. Ważne jest, by zadbać o spójność całej stylizacji. Dobrym pomysłem jest postawienie na jeden dominujący odcień, który pojawi się w kilku elementach garderoby. Kolorowe skarpetki w połączeniu z barwnie korespondującą  z nimi  poszetką, z pewnością będą wyrazem wysublimowanego gustu i klasy. Motyw na skarpetkach można dobrać nawiązując np. do wykonywanego zawodu lub wydarzenia, na które się wybieramy. Figury geometryczne, grafiki słynnych artystów czy projekty architektoniczne to tylko jedne z niewielu pomysłowych propozycji od producentów skarpet. Możliwości są niemal nieograniczone!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *