Marketing

Jak wstawić muzykę i filmik do prezentacji?

prezentacja multimedialna

Tworzenie prezentacji to obecnie norma w dzisiejszym szkolnictwie oraz w wielu zawodach. Zawsze warto starać się jak najbardziej zainteresować odbiorcę, dlatego dodawanie muzyki, filmików czy różnych zdjęć i grafik jest na porządku dziennym. Jednak wiele osób wciąż ma problem z odnalezieniem tych opcji, co jest w pełni zrozumiałe, gdyż współczesne programy ciągle się zmieniają.

Jak wstawić muzykę do prezentacji?

Zwykle prezentacje tworzymy w programie z pakietu Microsoft Office, a dokładniej jest to PowerPoint. Otóż nie jest to nic skomplikowanego. Najlepiej, gdy dany dźwięk mamy już nagrany. Wtedy wystarczy wejść w opcję ,,wstawianie”, która dostępna jest na pasku menu. Następnie wybieramy opcję ,,dźwięk”, gdzie będziemy mogli wybrać daną muzykę. Dalej powinniśmy zostać przeniesieni do paska, gdzie możemy modyfikować muzykę, przycinając ją, zmieniając filtry i wiele więcej. Oczywiście opcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od wersji programu. Jednak warto poszukać i dopasować wszystko do naszej wizji, gdyż muzyka w prezentacji może okazać się niezwykle ważnym elementem.

Jak wstawić filmik do prezentacji?

Metoda działania jest bardzo podobna do wstawiania muzyki. Otóż wybieramy opcję ,,wstawianie”, dostępną na pasku menu. Tam klikamy w ,,wideo”. PowerPoint udostępnia nam dwie możliwości. Pierwszą jest wstawienie filmiku z komputera, czyli tego już, który mamy zapisany. Jednak w erze internetu często korzystamy z filmików udostępnionych w sieci. Takie wideo także możemy wstawić do prezentacji. Odbywa się to za pomocą linku. A więc należy kliknąć ,,wideo” i wybrać opcję ,,wideo online”. Następnie w otwarte okienku wklejamy adres strony (tzw. link) i dany filmik po chwili wstawi się do naszej prezentacji. Dalej możemy wybrać wśród kilku opcji (na przykład jasność filmiku czy obramowanie ,,ekranu’) i po prostu cieszyć się z następnej multimedialnej atrakcji.

Często zapominamy o możliwości wstawiania muzyki i filmów do prezentacji. Jednak warto. W ten sposób możemy skutecznie przykuć uwagę oglądających oraz w ciekawie przedstawić niektóre informacje. Pamiętajmy jednak, że aby cieszyć się materiałami online musimy mieć dostęp do internetu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *