Marketing

Jak skutecznie reklamować firmę w Internecie?

laptop na biurku

Reklama firmy w Internecie to dziś podstawa, by prężnie funkcjonować na rynku. Biznes, którego nie ma w sieci właściwie nie istnieje. Warto więc pomyśleć o tym, by wypromować swoją firmę, co przełoży się na zwiększenie ruchu na stronie, a co za tym idzie, wzrośnie też sprzedaż. Jak więc reklamować własną firmę w Internecie?

Reklama firmy w Internecie – samodzielnie czy z agencją?

Wiele osób próbuje samodzielnie wypromować swoje usługi, często jednak nieskutecznie, a wszystko przez brak wiedzy. Z tego względu warto zlecić to osobom, które faktycznie się na tym znają. Reklama firmy w Internecie to usługa, którą warto oddać w ręce specjalistów, obejmuje ona szereg czynności, które mogą pozytywnie wpłynąć na widoczność biznesu w sieci. Działania reklamowe wykonywane przez specjalistów mogą przynieść lepsze efekty niż samodzielne próby reklamy firmy w Internecie.

Reklama w Google

Najpowszechniejszą formą reklamy w Internecie jest Google Ads. To właściwie jedyny sposób na promocję w tej wyszukiwarce. Reklamę Google Ads widział zapewne każdy, kto korzystał i korzysta z Internetu. Pojawia się ona nad wynikami organicznymi w wyszukiwarce. Chcąc ją wypróbować należy założyć konto i ustalić szczegóły kampanii Google Ads. Można to oczywiście zlecić profesjonalistom, którzy doskonale będą wiedzieli, jak dopasować taką reklamę, by miała ona jak najlepsze efekty. Chodzi tu o odpowiednie dobranie fraz, wybranie grupy docelowej, lokalizacji, wieku odbiorców itp. Konieczne jest także ustalenie budżetu i maksymalnej stawki za kliknięcie. Co ważne Google Ads płatne jest w formie CPC, a więc dopiero wtedy, kiedy użytkownik poprzez reklamę przejdzie na stronę internetową firmy.

Reklama na YouTube

Niektóre firmy można reklamować na YouTube, korzystają z tego zazwyczaj większe marki. Jak taka promocja wygląda? Głównie są to krótkie filmy promocyjne, które oglądamy przez startem właściwego nagrania. Rodzajów reklam na YouTube jest mnóstwo. Można zdecydować się na TrueView In-Stream, jest to forma reklamy, która pojawia się przed filmikiem, po 5 sekundach internauta może ją pominąć. Warunkiem skorzystania z takiej promocji jest oczywiście posiadanie nagrania video. Są jeszcze inne reklamy, np. TrueView Discovery (wyświetla się obok powiązanych filmów lub na stronie głównej, ma ona formę treści i miniatury), reklamy w przerywniku (wyświetlane przed, w trakcie lub po filmie, nie można ich pominąć), Out-Stream (wyświetlane jedynie na urządzeniach mobilnych, początkowo z wyłączonym dźwiękiem, który pojawia się w momencie „kliknięcia” w miniaturę).

Reklamy w serwisach społecznościowych

Firmę można reklamować także w serwisach społecznościowych. Najpopularniejsze z nich to Facebook i Instagram. Można je spersonalizować, wybrać grupę docelową, lokalizację itp. Budżet natomiast można samodzielnie ustalić. Wiadomo, że im on wyższy, tym większy zasięg reklamy. Dzięki temu można dotrzeć do wybranych użytkowników i wypromować swój biznes.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *