Marketing

Kampania reklamowa na Facebooku – dlaczego warto?

Facebook i jego potencjał

Zaskakująco niewiele jest w polskim i światowym internecie miejsc, w których można natknąć się na przedstawicieli wszystkich grup wiekowych, zawodowych, religijnych i dowolnych innych. Jednym z nich jest bezsprzecznie Facebook – jeszcze kilka lat temu był dla niektórych ludzi odrobinę egzotyczny, ale dziś zdecydowanie stał się standardem i stroną, którą odwiedza się co najmniej raz dziennie. Między innymi z tych dwóch powodów kampania reklamowa na Facebooku stała się nie tyle opcją, co wręcz koniecznością dla wielu agencji marketingowych.

Popularność serwisu Facebook

Popularność i potencjał marketingowy Facebooka bierze się przede wszystkim z tego, że jest to strona w pełni darmowa. Co za tym idzie – musi się utrzymywać z reklam, których wyświetla całe mnóstwo i w zasadzie rzadko kiedy odmawia firmom, które chcą jej zapłacić pieniądze. Ba, oprócz tego, że własna reklama na Facebooku to kwestia zaledwie paru kliknięć i przelewu, to na dodatek platforma Marka Zuckerberga ma do dyspozycji takie narzędzia, które umożliwiają dokonanie optymalizacji zysku, jaki może zapewnić kampania na Facebooku. Narzędziem takim jest przede wszystkim możliwość pełnego spersonalizowania reklam – produkty firmy, która zamówiła reklamę, będą się zatem wyświetlać tylko u osób, które takich produktów faktycznie mogłyby potrzebować, tym samym zwiększając bardzo mocno szansę na zdobycie dodatkowych klientów.

Zamieszanie wokół Facebooka

Dla rzetelności należy dodać, że Facebook ostatnimi czasy przechodzi dosyć kontrowersyjny i trudny okres, choćby z uwagi na ogromną aferę, która poskutkowała tym, że Mark Zuckerberg został wezwany do Senatu Stanów Zjednoczonych na przesłuchanie. Nie odbiło się to jednak w jakikolwiek negatywny sposób na firmie – narzędzia do personalizowania reklam zostały nawet bardziej dopracowane, bo użytkownikom pozwolono samodzielnie dobierać kategorie reklam zamiast je po cichu podsuwać na bazie zbadanej aktywności.

Kampania reklamowa na Facebooku to rewelacyjny pomysł. Zainwestowanie niewielkich środków z całą pewnością zwróci się w bardzo szybkim czasie, bo Facebook to ogromna platforma, która jest w stanie zadbać o to, by oferować nasze produkty tym, którzy naprawdę będą nimi zainteresowani.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *