Biznes

Gdzie kupić profesjonalny sprzęt do rehabilitacji?

sprzęt do rehabilitacji

Osoby, których interesuje sprzęt rehabilitacyjny i jego zakup często zastanawiają się, gdzie mogą tego dokonać oraz na co zwrócić uwagę podczas tych zakupów. Bardzo ważne w trakcie takich czynności jest to, by sprzęt był odpowiednio dopasowany do potrzeb i możliwości osoby chorej lub starszej, by był on łatwo składany oraz by jego transportowanie i przechowywanie nie sprawiało dużo trudności.

Dobierz sprzęt rehabilitacyjny do odpowiedniego schorzenia

Kluczowe jest to, by sprzęt rehabilitacyjny był odpowiedni do konkretnych schorzeń. Decydując się na taki zakup warto dopytać lekarza czy rehabilitanta, czy jest on odpowiedni dla danej osoby. Osoby, które mają trudności z poruszaniem się powinny przemyśleć zakup balkonika, gdyż sprawia, że taka osoba staje się bardziej samodzielna i mobilna, czy to w domu czy np. na spacerze. Innym sprzętem rehabilitacyjnym dla takich osób są kule czy laski, które są odpowiednio wyprofilowane i chronią przed ślizganiem się.

Osoby po różnych operacjach powinny dbać o swój komfort snu. W takich sytuacjach niezbędne jest posiadanie poduszek ortopedycznych, które sprawnie regulują ruch śpiącej na niej osoby, odpowiednio się dopasowujące do głowy, szyi i ramion. Zwracają one uwagę na to, by odcinek kręgosłupa szyjnego był właściwie podparty.

Dla osób leżących wybawieniem są materace przeciwodleżynowe, które kupuje się dopasowując do preferencji osoby chorej. Najczęściej polecanym modelem jest materac pneumatyczny z kompresorem, który sprawia, że w trakcie leżenia odbywa się rehabilitacja górnej części ciała i co najważniejsze zapobiega powstawaniu odleżyn.

Rotor do ćwiczeń dedykowany jest osobom, które aktywnie podchodzą do rehabilitacji, podczas której mogą być rehabilitowane kończyny górne jak i dolne, w zależności od potrzeb. W terapii manualnej świetnie sprawdzają się piłeczki żelowe lub z jeżyki, czyli takie piłki z gumowymi kolcami.

Pacjenci, którzy mają problem z kontrolą mięśni kończyn dolnych oraz czynnością wstawania i siadania powinny zapoznać się z fotelami pionizującymi. Dostarczają one nie tylko możliwości spionizowania się, ale także mają funkcję relaksującą.

Gdzie kupić sprzęt do rehabilitacji?

Osoby, które są zdecydowane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego zastanawiają się gdzie mogą go kupić. Najlepiej kupować u sprawdzonych i polecanych firm, które cieszą się sporą popularnością wśród wielu pacjentów. Bardzo ważne jest, by dany sklep umożliwiał zakup produktów, które częściowo mogą być sfinansowane ze środków płynących z Narodowego Funduszu Zdrowia oraz posiadał serwis zakupionego u nich sprzętu. Dobrym wyborem są sklepy, które posiadają własnych konsultantów, którzy profesjonalnym okiem są w stanie pomóc podczas doboru odpowiedniego modelu.

Drobne sprzęty do rehabilitacji najszybciej i w najkorzystniejszej cenie można otrzymać w sklepach internetowych, a w przypadku droższych i większych sprzętów rehabilitacyjnych takiego jak np. wózek inwalidzki warto wcześniej skonsultować z doradcą sklepu lub zamówić wizytę przedstawiciela sklepu nawet do domu, podczas której można przetestować produkt i dopasować go do indywidualnych potrzeb osoby chorej lub starszej.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *