Biznes

ASPA Group stawia na innowacje

Spotkanie biznesowe

Prężnie się rozwija, przywiązuje ogromną wagę do innowacji technologicznych, szuka nowych rozwiązań i ma jasno sprecyzowane plany – tak w wielkim skrócie możemy opisać Grupę Kapitałową ASPA Group.

ASPA rozpoczęło swoją działalność w 1945 r. od produkcji wodomierzy, odlewów żeliwnych i produktów na potrzeby wojska. W 1962 r. profil firmy rozszerzył się o produkcję zgrzewarek rezystancyjnych do metali – wprowadzając na rynek kolejne produkty takie jak: zgrzewarki punktowe, garbowe, doczołowo-zwarciowe, liniowe i tarciowe. Firma jest wierna tradycji, ale też stawia na nowoczesność i stale rozwija kolejne obszary działalności –e-commerce, doradztwo podatkowe i usługi księgowe, wynajem nieruchomości, sprzedaż świecącej kostki brukowej, czy rozbudowa potencjału produkcji zgrzewarek na rynku czeskim poprzez akwizycję marki Jesva i założenie spółki Jespa.


Jak ASPA Group rozwijało się na przestrzeni lat?


  • 2000 r. – prywatyzacja przedsiębiorstwa ASPA S.A. i zakup większościowego pakietu akcji przez obecnych właścicieli.
  • 2005 r. – zakończenie restrukturyzacji w zakresie obszarów produkcyjnych Grupy Kapitałowej ASPA.
  • 2006 r. – utworzenie ASPA Electro sp. z o.o. w następstwie zakupu historycznej polskiej marki Łucznik. Spółka dedykowana do sprzedaży maszyn do szycia i małego AGD.
  • 2007 r. – przejęcie 100% akcji w ASPA S.A. przez obecnych właścicieli.
  • 2011 r. – powstaje PAS ASPA, Wydzielenie aktywności produkcyjnej z ASPA S.A. do odrębnego podmiotu – założenie Przedsiębiorstwa Aparatury Spajalniczej ASPA sp. z o.o., specjalizującego się w autorskim projektowaniu i produkcji urządzeń zgrzewalniczych.
  • 2013 r. – rozpoczęcie współpracy w dziedzinie nowoczesnego zgrzewania garbowego z największą w Europie Środkowo-Wschodniej czeską firmą JESVA.
  • 2015 r. – rozpoczęcie procesu budowy Grupy Kapitałowej ASPA poprzez celowane akwizycje i rozwój obszarów komplementarnych dla bieżącej działalności Grupy Kapitałowej.
  • 2016 r. – nabycie większościowego pakietu udziałów w Thermic Shell sp z.o.o., zajmującej się kreowaniem innowacyjnych rozwiązań termoizolacyjnych. Aktywizacja MFZ Consulting sp. z o.o., zajmującej się doradztwem w zakresie architektury i inżynierii w budownictwie.
  • 2017 r. – zakup JESVA, największej w Czechach i na Słowacji marki zajmującej się spawaniem i zgrzewaniem. Utworzenie czeskiej spółki JESVA s.r.o. Aktywizacja firmy świadczącej usługi rachunkowo-księgowe Dom Doradztwa Biznesowego PROGRES Sp z.o.o.

Współpraca siłą napędową


Źródłem sukcesów ASAP S.A. jest współpraca miedzy wszystkimi spółkami (ASPA Electro, ASPA M&M, ASPA Zgrzewanie, ASPA Nieruchomości, ASPA Thermic Shell, ASPA Progres). Każda z nich ma w swoim portfelu inne – komplementarne względem siebie – produkty i usługi, dzięki czemu klientom i partnerom oferują wszechstronną, kompleksową, a przede wszystkim fachową obsługę. Najmłodszą spółką w rodzinie ASPA jest PFP, która zajmuje się udzielaniem indywidualnych pożyczek konsumenckich.


Polski kapitał


ASAP Group stawia na polski kapitał oraz wiedzę pracujących w poszczególnych spółkach ekspertów, którzy posiadają szerokie doświadczenie i różnorodne kompetencje menedżerskie oraz duże doświadczenie poparte wieloletnią obecnością firmy na rynku. W każde podejmowane działania angażują się z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *