Biznes

LoMag – program magazynowy do PrestaShop

logistyka w e-commerce

PrestaShop jest jednym z najczęściej używanych programów do obsługi sklepu internetowego. Mimo że jest bardzo skuteczny, to warto wesprzeć go dobrym programem magazynowym, który ułatwi zarządzanie ilościami produktów dostępnych na magazynie. Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry program magazynowy, który będzie można użytkować wraz z PrestaShop? Oto kilka wskazówek.

Kompatybilność

Decydując się na program do magazynu, już na początku trzeba sprawdzić, czy będzie mógł być on użytkowany wraz z wykorzystywanym już programem do obsługi sklepu magazynowego. W przypadku PrestaShop idealnym rozwiązaniem może być LoMag, który pozwoli na wymianę informacji pomiędzy programami. W ten sposób dane z PrestaShop np. o kupnie danego towaru będą przekazywane do programu LoMag, a LoMag udostępni informacje na temat stanów magazynowych.

Warto dodać, że użytkownicy innych systemów także mogą skorzystać z tego programu magazynowego. Wspomniany System Zarządzania Magazynem jest bowiem kompatybilny z także z programami Click Shop, Sky-Shop Shoper, Allegro REST API. Nie ma zatem wątpliwości, że został on przygotowany do obsługi sklepów internetowych.

Doświadczenie

Kolejną cechą, która powinna przechylić szalę na rzecz program magazynowego, jest doświadczenie jego twórców oraz dostępność programu na rynku. Im większe doświadczenie i więcej klientów, tym bardziej można być pewnym, że sprawdzi się on w we wsparciu sklep internetowego. Oprogramowanie magazynowe, które już wiele lat istnieje na rynku, a dokładniej jego twórcy, zdają sobie sprawę z problemów i wyzwań, jakie stawia prowadzenie magazynu i sklepu internetowego. W związku z tym lepiej stawiać na przetestowane rozwiązania. Jeżeli dalej pojawiają się wątpliwości, można pokusić się o przetestowanie danego oprogramowania. Taką opcję daje wspomniany już LoMag, który oferuje wersję demonstracyjną. Można przetestować ją z ograniczeniem do 3 uruchomień, a następnie podjąć decyzję o wdrożeniu programu wraz z programem PrestaShop.

Łatwa obsługa

Wybierany program powinien być także łatwy w obsłudze. Musi być on przystępny dla użytkowników i ułatwiać im pracę, a nie jeszcze jej dokładać. Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma interfejs, który powinien być maksymalnie uproszony, ale także dostępny w różnych językach. Dodatkowym plusem systemu magazynowego może być także dostępność innych modułów, niezwiązanych bezpośrednio z gospodarką magazynową, np. księgowość finanse. Można w ten sposób rozszerzyć wsparcie oprogramowania.

Obsługę powinna ułatwić także obecność modułu sieciowego, który pozwala na zdalne zarządzanie magazynem. Koleją kwestią mogącą przerazić niejednego użytkownika jest oczywiście wdrożenie. Ułatwić je mogą możliwości związane z eksportem i importem danych z plików w ogólnie dostępnych formatach. Wszystkie powyższe cechy charakteryzują program LoMag, który już od lat używany jest jako program do sklepów internetowych i magazynów. Warto, chociażby wypróbować go i sprawdzić, czy ułatwi on pracę w naszym sklepie internetowym obsługiwanym przez PrestaShop.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *