Biznes

Biżuteria ze stali chirurgicznej – dlaczego warto wybrać do sprzedaży online?

biżuteria ze stali chirurgicznej

Biżuteria od zarania dziejów służyła  nie tylko kobietom, ale i mężczyznom do podkreślania swojej urody oraz statusu społecznego. Najczęściej stosowanymi materiałami do jej wyrobu było złoto i srebro. Jednakże cena biżuterii złotej i srebrnej sprawiała, że nie wszyscy mogli sobie na nią pozwolić. Dlatego też  wiele zakładów jubilerskich  zdecydowało się na wyrabianie biżuterii sztucznej  z  materiałów,  których jakość nie dorównywała szlachetnym kruszcom. Dziś bardzo popularna staje się biżuteria ze stali chirurgicznej ze względu na swoją funkcjonalność i niepowtarzaną elegancję.

Czym jest biżuteria ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej zawdzięcza swoją nazwę ze względu na fakt, że jeszcze kilkanaście lat temu stal ta używana była do produkcji narzędzi chirurgicznych. Wykorzystywana jest również w branżach niemedycznych w salonach, gdzie wykonuje się tatuaż e oraz piercing. Jednakże ze względu na swoje właściwości stal szlachetna staje się coraz bardziej modna i popularna. Dlatego też biżuteria ze stali chirurgicznej w hurcie od Jagar zamawiana jest przez coraz większą liczbę sklepów jubilerskich. Najbardziej powszechnym stopem stali szlachetnej jest ten z  oznaczeniem 316L, który wykazuje wiele cech pożądanych przez producentów biżuterii. Co więcej, biżuteria ze stali chirurgicznej taka jak kolczyki, łańcuszki, zawieszki czy bransoletki swoim wyglądem niczym nie różni się od tej wykonanej ze złota i srebra.  

Jakie są zalety posiadania biżuterii ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej to przede wszystkim wybór modny i tani. Jej ceny zdecydowanie wygrywają z ozdobami wykonanymi ze słota i srebra, dzięki czemu każdy jest wstanie sobie na nią pozwolić.  Stal szlachetna z powodzeniem jest wykorzystywana również do wyrobu biżuterii pozłacanej. Złocenie odbywa się poprzez rozpyleniu na jej powierzchni złotego proszku, który tworzy niezwykle odporną na ścieranie powłokę. Warto przy tym dodać, że biżuteria ze stali chirurgicznej  jest odpowiednia dla alergików. Ponieważ stal szlachetna zawiera w swoim stopie bardzo małe ilości niklu, który wywołuje reakcje alergiczne jak w przypadku biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W przypadku biżuterii ze stali szlachetnej  ryzyko wystąpienia uczulenia jest niezwykle niskie.

Kolejną zaletą biżuterii chirurgicznej jest fakt, że w odróżnieniu od biżuterii ze złota i srebra nie wymaga ona konserwacji i nie trzeba jej regularnie czyścić. Natomiast wszelkie zabrudzenia na jej powierzchni wystarczy zmyć wodą z mydłem.  Biżuteria ta jest niezwykle odporna na zarysowania i praktycznie nie można jej połamać. Ponadto jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu nie rdzewiej i nie śniedzieje. Biżuteria ze stali chirurgicznej wykazuje również wysoką obojętność na promieniowanie UV, dlatego też nie zmienia swojego koloru nawet po długiej ekspozycji na słońce. Biżuteria chirurgiczna nie ma skłonności do korozji i nie utlenia się, zachowując swój jednolity kolor na wiele lat. Biżuteria ta może być matowa, wypolerowana lub lśniąca, cechuje ją wysoka jakość i bogactwo modnych wzorów. Ponieważ na pierwszy rzut oka nie można jej odróżnić od biżuterii z kruszców szlachetnych biżuteria ze stali chirurgicznej z powodzeniem może być łączona z ozdobami ze złota i srebra.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *